About Us

AKRO Mühendislik, sayısal metodlar kullanarak mühendislik analiz hizmetleri vermek ve ilgili konularda yazılı geliştirmek üzere, 2010 yılında, makine yüksek mühendisi ve makine mühendisliği doktoralı iki ortak tarafindan kurulmuştur.

-

AKRO ismi Yunanca yüksek, en uç nokta anlamına gelmektedir. Verdiğimiz mühendislik hizmetlerinin böyle bir sıfat ile tanımlanması, firmamızın hedefleri içerisindedir.

Akro Mühendislik Ltd. bilgisayar destekli mühendislik alanında proje hizmetleri ve ilgili yazılımların geliştirilmesi ve satışı konusunda faaliyet göstermektedir. Firmamızın satışını gerçekleştirdiği ana ürünler AnyBody Modelleme Sistemi (kas-iskelet sistemi biyomekanik analiz yazılımı) ve uMED Geometry (medikal görüntü işleme yazılımı) 'dir.

Sunduğumuz hizmetler:

  • Sonlu elemanlar analizi, hesaplama akışkanlar mekaniği alanında proje hizmetleri
  • Mühendislik hesaplamalarına yönelik yazılım geliştirilmesi hizmetleri
  • Satışını yaptığımız yazılımların teknik eğitim ve destek hizmetleri

olarak listelenebilir.

Akro Mühendislik Ltd. kuruluşundan itibaren Amerika Birleşik Devletleri Ozen Engineering Inc. firması ile yaptığı anlaşma dahilinde danışmanlık projelerinde yer almakta ve hizmet ihracatı gerçekleştirmektedir. Bu projelerde kazanılan yurt dışı tecrübesi ile birlikte yurt içinde 2010 senesinden itibaren gerçekleştirilen proje tecrübelerinin bütünü bilgi birikimi firmamızın en büyük rekabetçi avantajını oluşturmaktadır. Makine mühendisliği alanında 10 sene üzerindeki tecrübemize ek olarak miyomedikal mühendisliği alanında simülasyon konulu doktora çalışmaları ile desteklenen bu know-how, ekibimizdeki bilgisayar mühendisleri ile gerekli olan yazılım geliştirme kapasitesi ile tamamlanmaktadır.