CAE İş Akışı Otomasyonu

CAE methodlarını kullanan şirketler için artan simülasyon sayısı, gerek verinin işlenmesi, gerekse anlamlı sonuçların çıkarılması noktasında problem oluşturmaktadır. Bu noktada model oluşturulması(pre-processing), koşturulması (run/solve) ve işlenmesi(post-processing) adımlarının her birinde otomasyon, mühendisler için tasarıma odaklanılacak değerli zaman yaratmaktadır.

CAE'de otomasyonunun gerekli olduğu diğer bir nokta, sayısal optimizasyon gerçekleştiren yazılımlara uygun, otomatik olarak güncelleme ve raporlama özelliğine sahip modeller oluşturulmasıdır. Sayısal optimizasyon yazılımları, kurulan otomasyon sistemini yöneterek, optimum tasarım bulunması(optimization), 6-sigma(robust design) ve hassasiyet(sensitivity analysis) çalışmaları gerçekleştirebilen yazılımlardır. Çalışmaların, sağlıklı ve doğru şekilde yönetilebilmesi için, CAE optimizasyonu kritik önem arz etmektedir.

Akro Mühendislik, CAE iş akışında otomasyonu sağlamak için gerekli olan betik yazımı ve programlama konularında mühendislik hizmetleri vermektedir. Müşterilerimize çeşitli programa dillerini kullanarak, CAE otomasyon çözümleri sunmaktayız.

Konu ile ilgili, deneyimli olduğumuz alanlar:

  • Autodesk Simulation Mechanical için Otomatik Raporlama
  • Ansys Betik Dili: APDL
  • Python (Ansys Workbench and bağımsız uygulamalar)
  • Gelişmiş arayüz uygulamalari için Java ve C++
  • Alt programlar (subroutine) için Fortran

İster optimizasyon çalışmalarınız için sağlıklı parametrik bir modele ihtiyaç duyun; ister özel yatay yazılımlar ile verimliliğinizi arttırmak isteyin; size yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Daha fazla bilgi ve projeniz hakkında sorularınız için lütfen bize bilgi@akromuhendislik.com adresinden ulaşın.