Staj Bölümü

Teoriden Pratiğe Staj

Okulda edinilen bilgiler genellikle teoriden öteye geçmez. Öğrenciler belli bir konu üzerinde yazılmış kaynakları okur, çalışırlar ama edindikleri bu bilgiyi nasıl uygulayacaklarını bilemezler. Her ne kadar bazı bölümler laboratuvar çalışmaları sunsa ve öğrencilerine pratik yapma imkanı verse de, sınıf geçmek için edinilen bilgiler uygulanmadıklarından dolayı bir süre sonra unutulmaya mahkümdurlar. Üniversitede okurken yapılan staj ise öğrencilere bilgiler hala tazeyken pratik yapma ve bu bilgileri uygulamaya geçirme imkanını sunar.

Akro Mühendislik'te staj yapmak için CV'nizi bilgi@akromuhendislik.com adresine, "Staj Başvurusu" konu adıyla mail gönderebilirsiniz.

Geçmiş Stajyerlerimiz

-

Özlem Taşkıran

Özlem C# yazılım dili kullanarak analiz bilgilerinin temizlenmesi ve arşivlenmesi için CleanAfter yazılımını geliştirdi.

Geliştirilen yazılım ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız...

 

 

 

-

Erol Çakır

Erol, İnternet sitemizin alt yapısının oluşturulmasında yardımcı oldu.

iPiSoft görüntü işleme yazılımı ile AnyBody teknolojisini bir araya getiren ara yazılımı, C# ortamında geliştirdi. 'IPI2ANY' adıyla piyasaya sunduğu bu yazılımda; iPiSoft ve AnyBody yazılımlarını konuşturmaktan ziyade, lisanslama aracı ve uluslararasılaştırma(çoklu dil seçeneği) eklentilerini geliştirdi.

iPiSoft'a ait iPi Mocap Studio ve iPi Recorder yazılımlarının nasıl kullanılacağına dair döküman ve videolar hazırladı.

 

 

                                                 Emre Türköz

                                                  Emre, CFD yöntemi kullanarak ısı konforu ve optimizasyonu üzerine çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar, Ansys kullanıcı konferansında sunuldu. Daha                                                             sonra medikal görüntü işleme ile ilgili C++ yazılım dili ile geliştirme çalışmaları yaptı. uMED Geometri modülü yazılımının temellerine katkıda bulundu.

                                                 Sonlu elemanlar analiz yöntemi ile Structural Analysis of a Water Tank Using Mid-plane Elements ve Bevel Gear Tooth Bending Stress Evaluation Using                                                     Finite Element Analysis isimli iyi makale yazdı.